Content

Nowoczesne gotowanie na gazie

Czy płyty i kuchenki gazowe można unowocześnić?


castfutura


Wielu użytkowników kuchenek gazowych czy płyt grzewczych gazowych nie orientuje się w innego typu rozwiązaniach jak te które są prezentowane w sklepach AGD. Kupujemy to co jest łatwo a czasem tanio dostępne w ofercie.
Na rynku jednak można znaleźć od kilku lat awangardowe i zaawansowane projekty - ulepszania sobie pracy w przygotowaniu posiłku.

Dodatkowe funkcje nie tylko dla elektrycznych AGD.

Kuchnie i płyty elektryczne są dostosowywane do potrzeb i też wygody klientów. Automatyczne wyłączenie palnika - w elektrycznych płytach są to układy dodawane prawie w standardzie.
Wykrywanie gotowania wody i wyłączenie lub alarm dający znać kucharzowi do dodania produktów.
Diody podświetlające ułatwiające pracę wizualnie ale też dające prestiż.
Podłączenie urządzenia AGD do smartfona Android czy iPhone i zarządzanie z jego poziomu naszym sprzętem.

Kuchnie gazowe także mają zbliżoną funkcjonalność i mogą mieć taką funkcjonalność jak elektryczne. To wydaje się nowością, a jednak rozwiązania te istniały na rynku od kilku lat na świecie


Czemu nie mamy takich urządzeń grzewczych gazowych do przygotowywania posiłku?

Odpowiedz to zapewne koszty za technikę i innowację.
Obecnie stoimy na etapie wyboru płyty gazowej lub kuchenki, która jest tania w porównaniu do płyt indukcyjnych. Bez zbędnej elektroniki z podstawowymi parametrami doskonale radzimy sobie w gotowaniu.
Jednak pytanie czemu nie ma na rynku nowoczesnych luksusowych płyt gazowych z tymi bajerami? Płyty indukcyjne to koszt kilkukrotnie większy od płyty gazowej jednak z dodatkowymi funkcjami automatycznego czasu wyłączenia, ostrzegania o gorącym palniku czy stopnia mocy grzania.

Nowoczesne płyty, piekarniki i kuchenki gazowe.

Solgaz - płyta gazowa pod szkłem.

Jest to jedyny produkt na rynku w Polsce w nowoczesnej technologii gotowania w kuchni. Nowoczesne rozwiązanie polega na ustawieniu czasu oraz podglądu siły gotowania wraz z ostrzeżeniem gorącego palnika.
Płyta gazowa przedstawiona na filmie CastFutura ma funkcję płyty Solgaz razem z czujnikiem odpalenia płomienia po jego zdmuchnięciu.

Piekarnik gazowy z termoobiegiem.

Na rynku polskim jest dostępny piekarnik Freggia z termoobiegiem i konwekcją. Czy to potrzebne? Tak dla tych, którzy wypiekają mięsa, ryby, drób, warzywa na różnych jego poziomach. Pieczenie z termoobiegiem to gwarancja temperatury od dołu i góry piekarnika na tym samym poziomie.


...
Nowości w energii gazowej nie ograniczają się tylko do pieców gazowych i ogrzewania ale też można je stosować w kuchni co powoli i nieśmiało wkracza do naszego życia.
Oby jak najszybciej.

Montaż i serwis